Postimet
Të rejat më të fundit

Hardware

Latest Posts

Apple ka njoftuar se kompania ka ndaluar shërbimin e suportit harduare për klientët të cilët përdorin iPhone 5. Gjithashtu thekson se ofruesit e shërbimit

Në eventin e organizuar nga Apple u prezantua një Mac mini i ri. Ai do të ketë procesor Intel, 8GB RAM dhe peshon 1.3

Apple njoftoi të martën një përditësim të laptopit të tij më të njohur, MacBook Air. Duke filluar nga 1199 dollarë, MacBook Air i ri

Siç pritej, Apple zgjeroi linjën e re të iPad Pro. Tableti vinte në dy madhësi: një model 11-inç me çmim fillestar prej 799 dollarë

Walmart është duke hyrë në biznesin e kompjuterave të lojërave. Kompjuterat të cilat janë në dispozicion për tu porositur tek Walmart.com, kanë processor Intel

Pas thashethemeve të shumta, Xiaomi Mi Mix 3 u lançua. Ai ka një ekran AMOLED 6.4” dhe rezolucion Full HD+. Si shumica e telefonave

Hp ka lançuar produktet e reja të Specter dhe EliteBook me një dizajn të përmirësuar, performance të lartë dhe veçori të sigurisë. Formati i

Apple më në fund ka shpjeguar emrin e iPhone këtë vit. Ky grup i komplikuar i emërtimeve - iPhone XS, XS Max dhe XR