Postimet
Të rejat më të fundit

Uncategorized

Latest Posts

Muji dhe Sensible 4 janë bashkuar për të zhvilluar Gacha, automjetin e parë të dizenjuar për të gjitha kushtet e motit. Nëse ju duhet

Brenda 24 orëve të ardhshme, CEO i Facebook, Mark Zuckerberg do të flasë publikisht për "rindërtimin e besimit" mes akuzave se të dhënat nga

Britania po heton nëse Facebook bëri mjaftueshëm për të mbrojtur të dhënat pasi një informator tha se një konsulencë politike me bazë në Londër,

Disa prej emrave më të mëdhenj të teknologjisë janë bashkuar me udhëheqësit e botës, artistët dhe shkencëtarët në nderime për Stephen Hawking. Fizikanti i njohur

Google do të ndalojë çdo reklamë që lidhet me kripto-monedhat dhe ICO duke filluar nga qershori i këtij viti, njoftoi kompania në një përditësim

Fotot tuaja të ardhshme të Instagram-it mund të bëhen nga një robot i markës Facebook që ju ndjek përreth shtëpisë. Kjo, nëse patenta e

Dronë të shndërruar në raketa, video të rreme që manipulojnë opinionin publik dhe sulme automatike të hakerave, janë vetëm tre nga kërcënimet që nga

Hajdutët përdorën sistemin ndërkombëtar të pagesave SWIFT për të vjedhur 6 milionë dollarë nga një bankë ruse vitin e kaluar. Sulmi ndaj bankës së paidentifikuar,