Postimet
Të rejat më të fundit

Wearables

Latest Posts

Microsoft pasi lancoi pajisjet e saj më fundit Surface Pro, Laptop dhe pajisjet Studio, kompania zbuloi dhe kufjet Surface. Kompania, e njohur për softuerët

Sipërmarrja teknologjike e ndërmarr nga këngëtari Will.i.am, I.am+, ka mbledhur deri tani 117 milion dollar. Ajo po futet shumë shpejt në tregun e koorporatave

Prezantohet projekti më i ri i Kickstarte, LunaR Megjithëse fenomeni i orëve smart u përhap vite me parë, duket se fuksionalitete të reja janë duke

Android Wear lançon Ticwatch S dhe Ticwatch E. Përveç menaxhimit të thirrjeve dhe mesazheve, Ticwatch S (Sport) dhe E (Express) lehtësojnë jetën tuaj aktive me

Dani Clode është një studente e diplomuar në Kolegjin Mbretëror të Artit në Londër (RCA) dhe krijimi i saj i fundit është diçka që

Ju keni vapë. Partneri juaj ka ftohtë. Është një histori klasike: njëri prej jush hedh jorganët në tokë, ndërsa partneri mbështillet poshtë tij. SmartDuvet, kompania

Hand4help është një organizatë që synon të krijojë proteza dore të teknologjisë së lartë dhe t'i bëjë ato të përballueshme për të gjithë. Ajo u themelua

LAER është një çantë laptop-i të cilën të apasionuarit pas teknologjisë e kanë pritur prej vitesh. Ajo karikon të gjitha pajisjet tuaja njëherësh, kështu