Postimet
Të rejat më të fundit

Blog

MacBook Air 2018 specifikimet

Apple njoftoi të martën një përditësim të laptopit të tij më të njohur, MacBook Air. Duke filluar nga 1199 dollarë, MacBook Air i ri është bërë nga alumini i ricikluar 100 për qind. Ka një peshë prej 1.24 kg dhe ekran 13.3 inç me rezolucion 2560×1600. Laptopi ka processor Intel i5 gjenerata e tetë dhe 8GB ose 16GB kujtesë. Apple gjithashtu shtoi çipin e sigurisë T2 për Siri-n dhe Touch ID i cili përmban një SSD që ka enkriptim automatik. Karakteristika të tjera përfshijnë një tastierë të gjeneratës së tretë, kamera HD dhe altoparlantë më të fuqishëm.

Rate This Article:
No comments

leave a comment