Kia EV6 GT 2022 debuton me 576 kuaj fuqi, përshpejtim mbresëlënës

Kia EV6 GT 2022 debuton me 576 kuaj fuqi, përshpejtim mbresëlënës

Kia EV6 GT bëri debutimin e tij në Shtetet e Bashkuara në The Quail, A Motorsports Gathering, gjatë Javës së Makinave Monterey. Kompania publikoi disa fotografi të reja të EV të akorduar me performancë, dhe ato janë në galerinë më poshtë.

Modeli i specifikave amerikane arrin 60 mph në 3.4 sekonda dhe një shpejtësi maksimale prej 161 mph. Do të dalë në shitje në tremujorin e katërt të 2022. Detajet e çmimit do të vijnë më vonë.

Kia zbuloi EV6 disa javë më parë, por pa publikuar asnjë specifikim teknik. Fatmirësisht, ne tani kemi të gjithë numrat e lëngshëm së bashku me imazhe shtesë që përshkruajnë GT-Line dhe GT-në e lartë. Automjeti i parë elektrik i dedikuar i kompanisë mund të jetë një crossover. Por ka nivele të fuqisë dhe performancës që zakonisht lidhen me makinat sportive.

EV6 GT përdor motorë elektrikë të dyfishtë me një fuqi të kombinuar prej 576 kuajfuqi (430 kilovat). Gjithashtu edhe një çift rrotullues masiv të menjëhershëm prej 546 paund-feet (740 Njuton-metra). Crossover-i elektrik me të gjitha rrotat sprinton në 62 mph (100 km/h) në vetëm tre sekonda e gjysmë dhe arrin në 162 mph (260 km/h). Kia parasysh, Kia thotë se këto janë “objektiva paraprake të zhvillimit”, por ne kemi besim në markën koreano-jugore EV6 do t’i arrijë këto shifra në modelin e prodhimit.

Kur bëhet fjalë për karikimin, duhen vetëm 18 minuta për të shkuar nga 10 në 80 përqind, me 62 milje (100 kilometra) distancë të arritur në vetëm katër minuta e gjysmë. Por me kusht që të jetë modeli RWD me baterinë më të madhe. Ashtu si modeli Hyundai Ioniq 5, Kia EV6 i ri mund të ushqejë lëngun e baterisë me pajisjet e jashtme. Me Kia që thotë se mund të fuqizojë një TV 55 inç  për më shumë se 24 orë. Përndryshe, EV6 mund të ngarkojë baterinë e një automjeti tjetër elektrik.

Nëse po pyesni veten për madhësinë e saj, makina elektrike e porositur e Kia-s që hip në platformën E-GMP ka dimensionet e mëposhtme: 4,680 milimetra (184,2 inç) e gjatë, 1,880 mm (74 in) e gjerë dhe 1,550 mm (61 in) e gjatë, me një bazë rrote prej 2900 mm (114,1 inç). GT Line dhe GT janë në fakt pak më të gjata dhe më të gjera. Me GT pikante gjithashtu pak më poshtë në tokë. EV6 ka afërsisht të njëjtën gjurmë si Ioniq 5. Baza e tij e rrotave është më e shkurtër për 100 mm (3.9 in). Lartësia e udhëtimit është pak më e ulët.

Bagazhi mund të gëlltisë 520 litra (18,3 këmbë kub) ose 1,300 litra (45,9 cu ft) pasi të palosni sediljet e pasme. Duke qenë një makinë elektrike, ka edhe një bagazh përpara, ose siç thonë fëmijët e lezetshëm, një frunk. Në modelin me dy rrota ofron një vëllim prej 52 litrash, i cili bie në 20 litra (0.7 cu ft). Siç është parë tashmë në Ioniq 5 të specifikave amerikane, ka një lajm të keq. Nëse jeni duke blerë versionin e Amerikës së Veriut të dy modelet 2WD dhe AWD kanë 20-litra më të vogla.

Kia do të prodhojë EV6 në shtëpi në Korenë e Jugut. Gjithashtu do të lançojë crossoverin elektrik në gjysmën e fundit të vitit. Në disa markete, nga sot nisin edhe rezervimet online.

Postime te ngjashme