Apple prezanton Mac Mini-n e ri

Në eventin e organizuar nga Apple u prezantua një Mac mini i ri. Ai do të ketë procesor Intel, 8GB RAM dhe peshon 1.3 kg.Mac Mini ka katër porta Thunderbolt 3, dy portave USB-A dhe një portë HDMI. Konfigurimi me procesor Intel i3, 8 GB RAM dhe 128GB SSD kushton 799 dollarë ndërsa konfigurimi me procesor Intel Core i5, 8GB RAM dhe 256GB SSD kushton 1099 dollarë.

Postime te ngjashme