Apple dyqane iDevice

Apple mbyll më shumë dyqane, ja çfarë të bëni nëse prishet iDevice

Apple ka mbyllur më shumë dyqanet e saj të shitjes me pakicë në Sh.B.A si përgjigje ndaj pikave në rastet e koronavirusit në qytete të ndryshme në të gjithë vendin.

Gjigandi i teknologjisë tha se do të mbyllë përkohësisht 30 Apple Stores në shtatë shtete. Duke e çuar numrin e përgjithshëm të mbylljeve në 77. E barabartë me më shumë se 25 përqind të 271 dyqaneve të tij në vend.

Dyqanet e prekur përfshijnë ato në Alabama, Kaliforni, Xhorxhia, Idaho, Luiziana, Nevada dhe Oklahoma. Ndërsa dyqanet e tjera tashmë janë të mbyllura në Florida, Mississippi, Texas dhe Utah.

Apple mbylli të gjitha dyqanet e saj jashtë territorit të Kinës në mes të marsit në përgjigje të pandemisë koronavirus, por filloi të rihapë disa prej tyre në qershor. Sidoqoftë, një rritje e rasteve të koronavirusit në disa qytete ka shkaktuar mbyllje të përsëritura.

Situata është e rrjedhshme, me Apple vazhdimisht duke vlerësuar zhvillimet e lidhura me pandeminë mbi baza qyteti-nga-qytet.

Do të thotë që ndërsa në disa shtete të gjitha dyqanet e saj janë të mbyllura. Në të tjera ekziston një ndërthurje e vendeve të hapura dhe të mbyllura. Pra, nëse po mendoni të shkoni në një dyqan Apple, ju këshillojmë të kontrolloni përpara duke vizituar uebfaqen e Apple për të konfirmuar orët e hapjes së dyqanit tuaj lokal ose duke i telefonuar asaj.

Si mund ta fiksoj pajisjen time?

Postime te ngjashme